Foto Tentoonstelling ‘Het Woord gekiekt’. Deze AdRem foto-expositie reist sinds eind 2025 door het hele land en bestaat uit foto’s van André Meiresonne die op de middenpagina’s van AdRem hebben gestaan.
Hoe het is gekomen. In het remonstrants magazine AdRem verschijnt sinds 2020 in elk nummer, op de middenpagina’s, een foto van André Meiresonne, voorganger van de Remonstranten Sommelsdijk. Uit zijn collectie Kikkekiekjes selecteert André Meiresonne een foto die aansluit bij het thema van het blad en kiest daarbij een bijbeltekst in een toegankelijke ver/hertaling.
Godfried Vonk bewerkt de foto, die Marjorie Specht met de tekst verwerkt in een beweeglijk vormgevingskader. Het aloude bijbelwoord en de dagelijkse werkelijkheid komen zo samen en versterken elkaar.
Het samenbrengen van foto en tekst geeft vaak een verrassende wending aan het thema, en soms ook een onverwachte toepassing van bekende woorden. De combinatie van woord en beeld (het Woord, in dit geval) kan de kijker –gelovig, en ongelovig– een spiegel voorhouden, te denken geven en inspireren. In de woorden van André Meiresonne: ‘Woord en beeld gaan iets met elkaar aan. Je ziet iets gebruikelijks, waar de tekst een laag aan toevoegt. Zo ontstaat een nieuwe werkelijkheid, met een diepere betekenis. Het woord voedt het beeld, het beeld vervult het woord.’
Marjorie Specht vormt samen met Godfried Vonk Ontwerpkantoor. Dit vormgevingsbureau verzorgt veel van de uitingen van de Remonstranten, waaronder 8x per jaar het landelijk magazine AdRem.
Deze reizende fototentoonstelling zou niet mogelijk zijn geweest zonder de royale subsidies van De Vrijzinnige Fondsen en de Remonstranten.

